ČSA navýší lety do Moskvy, na Šeremetěvo budou létat denně

26.08.2021 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) plánují od začátku září výrazně navýšit počet letů na své lince do Moskvy. Od 6. září bude společnost létat mezi Prahou a Moskvou s denní frekvencí. Dosud ČSA vypravovaly na moskevské letiště Šeremetěvo tři rotace týdně. Rozšíření provozu umožňuje uvolnění restrikcí na letecké cestování mezi Českou republikou a Ruskem.

Linka OK894 bude z Prahy odlétat každý den v 10:15 a v Moskvě přistávat ve 14:00 místního času. Zpáteční let bude odlétat z moskevského letiště Šeremetěvo z terminálu D ve 14:50 s příletem do Prahy v 16:35. Lety do Moskvy provozují ČSA ve spolupráci se Smartwings, které mají na lince svůj kód.

Chrám Vasila Blaženého na Rudém náměstí v Moskvě (foto: designerpoint/Pixabay)

Společnost Smartwings provozuje dále linku z Prahy do Petrohradu. Tak je v současnosti operována dvakrát týdně s lety vždy ve čtvrtek a v neděli. Linka je provozována ve spolupráci s ČSA.

V současnosti ČSA pravidelně létají do Paříže (denně), Stockholmu (2x týdně), Moskvy (3x týdně, od 6. září denně), Kyjeva (denně, od 1. září 2x denně), Reykjavíku (3x týdně) a na Maltu (1x týdně).

Smartwings Group nyní nabízí letecké spojení z Prahy do 60 destinací. V červenci skupina přepravila na linkách z Prahy 295 tisíc cestujících. To bylo téměř polovina cestujících odbavených v tomto měsíci na letišti Václava Havla Praha.

Témata