ČSA nabídnou k 95. výročí zážitkové lety kolem Prahy

05.04.2018 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) dnes oznámily, že u příležitosti 95. výročí od svého založení nabídnou sérii zážitkových letů kolem Prahy v nízké letové hladině. Bude se jednat o čtyři mimořádné lety, které společnost vypraví v sobotu 21. dubna, 5. a 19. května a 2. června 2018 vždy ve 14:00 z Terminálu 2 Letiště Václava Havla Praha.


ČSA připomínají 95 let od svého založení na svých letadlech speciálním výročním logem (foto: ČSA/Facebook)

ČSA na lety nasadí turbovrtulové letouny ATR 42 s kapacitou 46 míst nebo ATR 72 s kapacitou 68 míst. Každý let by měl trvat zhruba 30-40 minut. „Poletíme okruh kolem Prahy a hradů Křivoklát, Točník, Karlštejn či Český Šternberk, zámků Zbiroh, Konopiště nebo Kostelec nad Černými Lesy, Slapské přehrady, vodní nádrže Klíčava, klášteru Sázava a hvězdárny Ondřejov a dalších známých míst,“ upřesnil Ján Tóth, ředitel ČSA pro obchod.

„Všechny naše zážitkové lety budou pod velením našich nejzkušenějších kapitánů vedeny v letové hladině zhruba 800 metrů nad okolním terénem, což je současně nejnižší letová hladina pro běžný obchodní let dopravního letounu s cestujícími na palubě,“ uvedl Richard Biras, ředitel Letového provozu ČSA.

ČSA nabídnou letenky na tyto mimořádné lety za jednotnou cenu 950 Kč včetně všech poplatků. Letenky bude možné koupit pouze na webových stránkách ČSA. Prodej letenek bude zahájen v pátek 6. dubna ve 14 hodin. Cestující si budou moci vybrat své místo na palubě bezplatně a na let se on-line odbavit 36 hodin před odletem.

Na letence se cestujícím jako cílová destinace objeví kód UHE, který patří Letišti Kunovice. Ve skutečnosti však se do Kunovic nepoletí. Tento kód ČSA použily, aby mohla lety vložit do rezervačních systémů, vystavit letenky a zajistit samotné odbavení.

Štítky