ČSA budou létat pro Exim Tours další tři roky

14.06.2007 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) včera uzavřely smlouvu s největší českou cestovní kanceláří Exim Tours o spolupráci na další tříleté období. Dohodu podepsaly prezident ČSA Radomír Lašák a generální ředitel Exim Tours Ferid Nasr. Letadla ČSA tak budou i nadále přepravovat klienty Exim Tours do destinací v Karibiku jako je kubánské Varadero, La Isla Margarita ve Venezuele, La Romana v Dominikanské republice, ale i do Egypta, Tuniska, Řecka a dalších destinací v oblasti Středozemního moře. ČSA i Exim Tours hodnotí dosavadní spolupráci, která byla zahájena v roce 2004, jako úspěšnou a prodloužení smlouvy je tedy logickým krokem. Význam spolupráce dokládá i to, že v rámci letošních cen Sirius pro nejlepší obchodní partnery získala cestovní kancelář Exim Tours ocenění Nejvýznamnější partner ČSA v oblasti charterové přepravy.

Ferid Nasr a Radomír Lašák
Ferid Nasr za Exim Tours a Radomír Lašák za ČSA podepsali dohodu o spolupráci na další tři roky (foto: ČSA)

ČSA jsou hlavním leteckým dopravcem cestovní kanceláře Exim Tours. Jak upřesnil na tiskové konferenci Ferid Nasr, ČSA zajišťují přepravu 85 % klientů cestovní kanceláře. Exim Tours využívá široké spektrum letadel ČSA: od letadel Boeing 737 a Airbus A321 až po dálkové Airbusy A310, které zajišťují lety do Karibiku. Za poslední tři roky přepravily ČSA více než půl milionů klientů Exim Tours. Významným krokem ve spolupráci se staly právě dálkové chartery ČSA, přímé lety z Prahy do exotických destinací. To umožnilo Exim Tours nakupovat ve velkých blocích hotelové kapacity a nabízet tak exotickou dovolenou za ceny, které jsou srovnatelné se západní Evropou.

Exim Tours se v posledních letech velmi dynamicky rozvíjí. V loňském roce využilo služeb cestovní kanceláře 235 tis. klientů a společnost dosáhla obrat 3 mld. korun. Zisk před zdaněním činil 135 mil. Kč, což je podle Ferida Nasra nejlepší výsledek mezi českými cestovkami. Česká společnost Exim Tours je součástí středoevropské skupiny cestovních kanceláří Exim Tours a Kartágo, která působí dále na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rumunsku. Celkový obrat skupiny dosahuje v přepočtu 6 mld. korun.

Štítky