Corendon Dutch Airlines mají první Boeing 737 MAX

03.10.2023 22:01 - EvropaNizozemská letecká společnost Corendon Dutch Airlines má ve své flotile svůj první Boeing 737 MAX. Letadlo verze MAX 9 nesoucí registraci PH-CDP přistálo po dodacím letu na amsterdamském letišti Schiphol. Jedná se o první ze tří objednaných letadel B737 MAX 9. Nové letadlo také nese updatované livery společnosti.

Dosud Corendon Dutch Airlines provozovaly tři Boeingy 737-800. Ty budou všechny postupně nahrazeny novými Boeingy 737 MAX 9. Pro společnost to bude znamenat navýšení kapacity, nové MAX 9 jsou určeny pro přepravu 213 cestujících. Úspornější motory spolu s vyšší kapacitou umožní dopravci snížení nákladů na jednu sedačku.

Společnost Corendon Dutch Airlines byla založena v roce 2010 a sídlí na letišti Schiphol. Aerolinie je součástí Corendon Group, skupiny, která dále zastřešuje tureckou leteckou společnost Corendon Airlines a na Maltě registrovanou Corendon Airlines Europe.

Nedávno společnost Corendon Dutch Airlines upoutala značnou pozornost svým rozhodnutím zavést v letadlech zónu určenou pouze pro dospělé cestující na svých chystaných dálkových letech na karibský ostrov Curaçao. Má se jednat o prvních dvanáct řad sedadel, na které si mohou rezervovat místa jen cestující starší 16 let.

Témata