Corendon Airlines budou mít základnu v Norimberku

27.09.2019 - EvropaOd začátku řijna začne Corendon Airlines bázovat jeden letoun na norimberském letišti Albrecht Dürera. Společnost díky tomu může přijít již od soboty s rozšířenou nabídku letů z Norimberku. Cestující budou moci nově letět z tohoto severobavorského města na Kanárské ostrovy Fuerteventura, Tenerife a Gran Canaria a dále do Hurghady. Všechny tři linky budou provozovány dvakrát týdně s letounem Boeing 737-800.

Boeing 737-800 maltské Corendon Airlines Europe (foto: Oyoyoy/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

V letní sezóně plánují Corendon Airlines bázovat v Norimberku dvě letadla. To umožní dále rozšířit počet destinací operovaných až na 22 a počet odletů na 50 týdně. Společnost nabídne nové lety do Chanie, do Lamezia Terme, Olbie, Palma de Mallorca, na Ibizu a Lanzarote. V rámci tureckého programu se bude nově létat do Adany, Alanye, Ankary, Dalamanu, Izmiru a Trabzonu. Corendon Airlines očekává, že v příštím roce přepraví na linkách z/do Norimberku okolo 500 tisíc cestujících.

„Lety z Norimberku byly po mnoho let v našem programu a v postupně byly rozšiřovány. Rozhodnutí o zřízení základny je logickým vývojem, který počítá s potenciálem celé metropolitní oblasti a je podtržen dobrou spoluprací s letištěm,“ uvedl Yildiray Karaer, zakladatel a šéf Corendon Airlines.

Pohled na odbavovací budovy mezinárodního letiště v Norimberku (foto: Airport Nürnberg)

Corendon Airlines byly založena v roce 2004 jako dceřiná společnost Corendon Group, turecko-nizozemského touroperátora. Následující rok aerolinie zahájila lety z Antalye. V roce 2011 vznikla nizozemská pobočka Corendon Dutch Airlines a v roce 2017 pobočka na Maltě, Corendon Airlines Europe. V současnosti provozují všechny tyto tři aerolinie celkem 28 letadel Boeing 737-800 v konfiguraci pro 189 cestujících. Turecký Corendon Airlines má ve flotile jeden uzemněný Boeing 737 MAX 8.

Témata