Corendon bude létat z Antalye i do Bydhoště a do Štětína

10.01.2024 07:55 - EvropaTurecká letecká společnost Corendon Airlines spustí podle serveru Aeroroutes.com letos na jaře pravidelné sezónní lety ze své základny v Antalye též i do polské Bydhoště (344 tisíc obyvatel) a Štětína (398 tisíc obyvatel).

Nejprve, dne 27.dubna má společnost spustit pravidelné lety do Bydhoště. Odlet z Antalye je plánován na sobotní sedmou hodinu ranní místního času, nazpět do Turecka bude spoj odlétat v 10:10. Provozovat jej má Corendon Airlines přes letní sezónu jednou týdně.

Od 29.května pak plánuje Corendon též spustit linku do Štětína. Létat se má též jednou týdně ve středy, odlet z Antalye je v 14:30, nazpět do Turecka odletí spoj v 17:45.


letka Boeingů 737-800 společnosti Corendon Airlines, červen 2020 (autor: Gokceuzun, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Společnost Corendon Airlines byla založena v roce 2004 pod názvem Turistik Hava Taşımacılık A.Ş. jako dceřiná společnost turecko-belgicko-nizozemské turistické společnosti Corendon Group a v roce 2005 zahájila leteckou dopravu. Corendon Airlines provozuje flotilu 19 letadel Boeing 737-800 a Boeing 737 MAX 8. Dalších 14 letadel má společnost registrováno na Maltě pod dceřinou společností Corendon Airlines Europe. Ta má základny na letištích v Düsseldorfu, Hannoveru, v Kolíně nad Rýnem a v Norimberku. Její sesterská společnost Corendon Dutch Airlines zase se 4 letadly obsluhuje lety z Amsterdamu a Maastrichtu.

Corendon létá ze své hlavní základny v Antalye zejména na charterových letech do různých destinací v Evropě, Egyptě a Maroku. Společnost je zejména aktivní na sousedních trzích v Německu, Rakousku ale též relativně nově i v Polsku. Z letišť blízkých České republice létá do Drážďan, Katovic, Lince, Norimberku a Vídně. Například z Vídně se však nabídka přímých letů společnosti neomezuje jen na Turecko. Kromě Antalye a Izmiru nabízí z Vídně Corendon též přímé lety do Hurghady a Heraklionu. Nejlevnější jednosměrná letenka mezi Antalyí a Vídní začíná na 75 euro za osobu.

Ještě větší nabídku přímých letů však Corendon nabízí z Norimberku. Pravidelně odtud společnost létá do Adany, Alanye, Ankary, Antalye, Dalamanu, Izmiru, na Fuertenventuru, Heraklionu, Hurghady, Kayseri, Korfu, Kos, Lanzarote, Las Palmas, Marsa Alam, Palmu de Mallorcu, Rhodos a na Tenerife. Jen pro zajímavost, v roce 2020 se Corendon Airlines stala oficiálním partnerem fotbalového klubu 1. FC Norimberk. Od té doby je na letišti v Norimberku umístěno jedno letadlo v klubových barvách.


Boeing 737-800 společnosti Corendon Airlines Europe v barvách fotbalového klubu, červenec 2020 (autor: Gokceuzun, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata