Chilský ultra low-cost JetSMART má první Airbus A321neo

01.08.2022 - Latinská AmerikaLetecká společnost JetSMART Airlines převzala minulý týden v Hamburku svůj první Airbus A321neo. Tento chilský ultra low-cost dopravce si nový letoun pronajal od americké leasingové společnost Aviation Capital Group. Nový A321 poháněný motory Pratt & Whitney GTF bude létat v konfiguraci pro 240 cestujících.

První Airbus A321neo v barvách JetSMART Airlines (foto: Airbus)

„Dodávka prvního A321neo znamená pro JetSMART začátek nové éry, která podpoří naši vizi do roku 2028 přepravit 100 milionů cestujících. Je to také důležitý krok, abychom se stali vedoucí ultra low-cost společností v Jižní Americe. Spolupracovali jsme s Airbusem na konfiguraci A321neo, aby se z něj stalo nejvíce konkurenceschopné letadlo na trhu, při zachování udržitelnosti a ultra nízkých letenek,“ uvedl Estuardo Ortiz, výkonný ředitel JetSMART.

JetSMART Airlines mající hlavní základnu na mezinárodním letišti v Santiago de Chile založil v roce 2017 americký investiční fond Indigo Partners. Společnost se zprvu zaměřovala na vnitrostátní linky po Chile, později začala expandovat do dalších zemí Jižní Ameriky. V roce 2019 vznikla v sousední Argentině pobočka JetSMART Argentina, která od společnosti Norwegian koupila její argentinskou dceru Norwegian Air Argentina. Nejnovějším přírůstkem je dceřiná společnost JetSMART Perú, která zahájila provoz v červnu. Chilské JetSMAR dosud provozovaly 18 letadel Airbus A320 a A320neo. Dalších 96 letadel A320neo Family má společnost objednáno včetně 14 strojů A321XLR.

Témata