Cestující Emirates díky dohodě s Maldivian budou mít přístup na další letiště na Maledivách

14.09.2023 22:16 - Asie & AustrálieLetecké společnosti Emirates a Maldivian oznámily uzavření dohody o interliningu, která umožní cestujícím přístup do šestnácti dovolenkových destinací na Maledivách mimo Malé. Dohoda navazuje na loňský podpis memoranda o porozumění mezi oběma leteckými společnostmi, jehož cílem je prozkoumat možnosti vzájemné spolupráce.

Cestující Emirates tak budou moci po přistání na mezinárodním letišti Velana na atolu Severní Malé využít výhod nové interline dohody a pokračovat návaznými lety společnost na vybrané atoly Malediv. Letenky bude možné od 15. září rezervovat na webu Emirates, v mobilní aplikaci společnosti a u preferovaných prodejců letenek.

„Toto partnerství nám umožní zviditelnit naši rozsáhlou vnitrostátní síť a dokonale se shoduje s naším cílem poskytovat cestujícím bezproblémové spojení… Jako národní dopravce se vždy snažíme zpřístupnit Maledivy cestujícím z celého světa a věříme, že partnerství s Emirates posílí naši pozici vedoucí letecké společnosti na Maledivách,“ řekl Ibrahim Hamdhan Mohamed, obchodní ředitel Maldivian.

(foto: Emirates)

Konkrétně budou moci klienti Emirates po přestupu v Malé zamířit s letem Maldivian na ostrovní letiště jako jsou Dharavandhoo Island, Faresmathoda Airport, Funadhoo Airport, Fuvahmulak Island Airport, Gan Island International, Kooddoo Island, Hanimaadhoo Island Airport, Kulhudhuffushi Airport, Hoarafushi Airport, Kaadedhdhoo Island Airport, Kadhdhoo Island Airport, Madivaru Airport, Maafaru International Airport, Maavarulu Airport, Thimarafushi Airport a Ifuru.

Maldivian je národním leteckým dopravcem Malediv, který byl založen v roce 2000. Společnost létá do šestnácti vnitrostátních cílů a dále do Bangladéše a měst na jihu Indie. Flotila Maldivian se skládá z letadel De Havilland Dash 8-200 a -300, ATR 42, ATR 72 a Airbus A320. Nabídku letů dále doplňuje Maldivian Seaplane, který poskytuje specializovanou leteckou přepravu a zajišťuje přepravu klientů až do vybraného turistického letoviska.

Témata