České aerolinie obnovily lety do Kodaně

01.11.2021 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) v pondělí večer obnovily své pravidelné lety z Prahy do Kodaně. Provoz na lince byl obnoven téměř po šestiměsíční přestávce. Airbus A319 registrace OK-REQ přistál na kodaňském letišti Kastrup krátce před 19. hodinou. Linka bude během zimní sezóny provozována dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v neděli.

Let OK508 bude odlétat z Letiště Václava Havla Praha v 17:45 s příletem do Kodaně v 19:05 místního času. Pro zpáteční let OK509 z Kodaně do Prahy počítá letový řád s odletem z Kodaně v 19:50 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane ve 21:10.

Starý kodaňský přístav Nyhavn s pestrobarevnými domy (foto: ExplorerBob/Pixabay)

Mezi Prahou a Kodaní v současnosti létají čtyři letecké společnosti. Vedle ČSA jsou to nízkonákladové aerolinie Norwegian (4x týdně) a Ryanair (3x týdně). Od tohoto týdne začala léta na této trase také německá společnost Eurowings, která nabízí čtyři lety týdně.

Samotné ČSA budou během zimního letového řádu létat do pěti destinací. Vedle Kodaně to bude Paříž (denně), Stockholm (2x týdně), Moskva (3x týdně) a Kyjev (denně).

Vzhledem k současné pandemii Covid-19 nabízejí ČSA cestujícím možnost bezplatné změny termínu cesty do 31. prosince 2021.

Témata