Černé skřínky z letu Ethiopian Airlines jsou ve Francii, analyzuje je BEA

16.03.2019 - EvropaEtiopští vyšetřovatelé, které vedou vyšetřování příčin nedělní nehody Boeingu 737 MAX společnosti Ethiopian Airlines, požádali francouzský úřad pro vyšetřování leteckých nehod BEA o analýzu letových zapisovačů nalezených na místě havárie. Ve čtvrtek černé skřínky dorazily do Francie. Agentury přinesly záběry, jak etiopští vyšetřovatelé přenášejí box s černými skřínkami uvnitř do budovy úřadu BEA, který sídlí v Le Bourget u Paříže.

Ethiopian Airlines chtěly původně nechat analyzovat obsah černých skříněk v Německu. Spolkový úřad pro vyšetřování leteckých nehod BFU však analýzu letových zapisovačů ve středu odmítl. „Toto je nový typ letadla s novými černými skříňkami a s novým softwarem. My to udělat nemůžeme,“ uvedl mluvčí německého BFU.

Francouzský úřad BEA zveřejnil snímek zapisovače letových údajů (FDR), který byl značně poškozen. BEA včera informovala, že v koordinaci s etiopským týmem zahájila práce s letovým zapisovačem. Americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě NTSB již ve čtvrtek vyslal do Paříže tři vyšetřovatele, kteří mají pomáhat se stažením a analýzou dat.

Štítky