Čedok nabídne klientům lety do exotických destinací s Airbusem A330 Luke Air

21.05.2021 - Česká republikaČeská cestovní kancelář Čedok dnes oznámila, že přidala do své nabídky letních dovolených v průběhu července a srpna čtyři zájezdy do čtyř exotických zemí, do kterých budou moci klienti letět přímo z Prahy bez mezipřistání dálkovým letadlem Airbus A330-200 italské společnosti Blue Panorama Airlines provozovaným pod značkou a v barvách Luke Air.

Luke Air - Airbus A330-200 (foto: Luke Air)

„Jsem velmi potěšen, že můžeme nabídnout našim klientům několik ochutnávkových letů do exotických destinací již toto léto. Zákazníci Čedoku tak budou moci zažít komfort dálkového letadla, který se stane od zimního letového řádu naším standardem při cestách do vzdálených míst,“ uvedl Stanislav Zeman.

Jedná se o nabídku týdenních pobytů v Dominikánské republice, na Maledivách, na Madagaskaru a na Zanzibaru. Konkrétně jde o lety 3. července do Punta Cana, 21. července na Maledivy, 5. srpna na letiště Nosy Be na Madagaskaru a 22. srpna na Zanzibar, které budou zajištěny dálkovým letounem A330 společnosti Blue Panorama v barvách jejich značky Luke Air. S touto společností plánuje Čedok pak dále rozšířit spolupráci v zimní sezóně 2021/22, kdy A330 bude dokonce bázován na pražském letišti.

V zimní sezóně by měl Airbus A330 Luke Air létat do pěti destinací z nabídky Čedoku. Vedle zmíněných čtyř zemí, které budou v nabídce již v létě, se bude jednat také o Kubu. Letecké pobytové na Madagaskar jsou novinkou na českém trhu. Letiště Nosy Be leží na stejnojmenném ostrově při severozápadním pobřeží Madagaskaru. Čedok nabízí pobyty v místních turistických resortech na pobřeží Indického oceánu za cenu od 32 990 korun.

Nabídka leteckých pobytových zájezdů do exotických destinací s přímým letem z Prahy na stránkách Čedoku (zdroj: cedok.cz)

Letoun Airbus A330 Luke Air bude létat v konfiguraci s 277 sedadly v ekonomické třídě a 12 sedadly v business třídě. Tu si budou moci klienti cestovní kanceláře zakoupit za příplatek od 18 990 korun. Turisté budou mít v ceně zájezdu bezplatné občerstvení na palubě letadla s nabídkou teplého jídla včetně studených a teplých nápojů. Cestující v business třídě budou mít standardní nabídku rozšířenu o výběr z několika pokrmů a alkoholických nápojů.

V ekonomické třídě bude rozteč mezi sedadly 78 cm (30,7 palců), v business třídě je rozestup sedadel 198 cm (78 palců) a sedadla jsou plně sklopitelná do vodorovné polohy. Letadlo je vybaveno palubním zábavním systémem, který je rovněž dostupný pro palubní zařízení prostřednictvím wi-fi. V každém sedadle jsou rovněž k dispozici USB porty. Cestující mají v ceně zájezdu přepravu zapsaného zavazadla do 20 kilogramů a na palubu si mohou vzít příruční zavazadlo do 10 kilogramů.

Luke Air je obchodní značka Blue Panorama Airlines, pod kterou tato italská společnost zajišťuje dálkové turistické lety do exotických destinací. O zavedení značky Luke Air bylo rozhodnuto vloni na jaře včetně nového livery letadel a uniforem personálu. Operující Blue Panorama Airlines byla založena v roce 1998, kdy začala zajišťovat charterové lety s turisty do oblasti Karibiku. V roce 2005 společnost založila značku pro nízkonákladové lety Blu-Express. V roce 2011 management společnosti projevil podpisem memoranda zájem o objednávku ruských letadel Suchoj Superjet 100. O dva roky však od tohoto záměru společnost však ustoupila.

Štítky