Italská Blue Panorama prochází rebrandingem na Luke Air

09.01.2021 - EvropaV dubnu loňského roku rozhodl management italské letecké společnosti Blue Panorama Airlines o rebrandingu na Luke Air. Přechod na novou značku je v současné situaci prováděn velmi postupně. Součástí změn má být nové corporate identity včetně nového livery letadel a uniforem létajícího personálu. V průběhu prosince loňského roku došlo ke změně webu společnosti, který nyní nese design Luke Air.

Letouny Luke Air ponesou atraktivní livery (foto: Luke Air)

Prvním letounem v nových barvách Luke Air se stál vloni v říjnu Airbus A330-200. V rámci prováděných změn se přesune sídlo společnosti z Milána do Říma.

Plány na založení dceřiné společnosti na Maltě byly podle serveru Ch-Avition zrušeny. Management rovněž nepotvrdil informace o plánech přesunout sídlo firmy do Polska.

Společnost Blue Panorama Airlines založila v roce 1998 italská cestovní kancelář Astro Travel. V témže roce s pronajatým Boeingem 737-400 zahájila nová aerolinie provoz. Později společnost zařadila do své flotily dva Boeingy 767-300ER, se kterými zajišťovala turistické lety zejména do Karibiku. V roce 2005 založila značku pro nízkonákladové lety Blu-Express. V roce 2011 společnost podepsala na pařížském aerosalonu memorandum na dodávku dvanácti letadel Suchoj Superjet 100. O dva roky později aerolinie od záměru pořídit si ruská letadla odstoupila.

Štítky