Čedok bude v zimě nově vypravovat chartery z Prahy do Thajska a na Madagaskar

12.04.2022 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok dnes oznámila, že zahajuje prodej zájezdů na nadcházející zimní sezónu 2022/23. Tahákem jsou opět zájezdy do exotických destinací s přímým letem z Prahy, které tato cestovní kancelář nabídla poprvé vloni. Ve spolupráci s leteckou společností LOT Polish Airlines nabídne Čedok nově charterové lety z Prahy do Krabi v Thajsku a Nosy Be na Madagaskaru. Pokračovat mají také dálkové chartery do Punta Cana v Dominikánské republice a na ostrov Zanzibar v Tanzánii.

Boeing 787-9 Dreamliner polské společnosti LOT na pražském letišti (foto: Čedok)

„Po roce navíc naši nabídku exotických destinací rozšiřujeme a během podzimu a zimy z Prahy spustíme již čtyři dálková spojení. Věříme, že po úspěšném zavedení přímých letů do exotiky si klienti oblíbí i naše novinky. Exkluzivně na českém trhu se tak poprvé s Čedokem proletí bez mezipřistání na africký Madagaskar a do provincie Krabi v Thajsku,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Polská společnost LOT bude všechny dálkové chartery zajišťovat svými dálkovými letouny Boeing 787-9 Dreamliner pro 294 cestujících ve třech třídách – business class, premium economy a economy class. Charterové lety do Dominikánské republiky a na Zanzibar budou během zimy pokračovat a navážou bez přestávky na letní sezónu. První let dálkový let z Prahy na Madagaskar by měl odlétat v sobotu 24. září 2022. Po skončení sezóny na tomto africkém ostrově zahájí Čedok chartery do Thajska. Čeští turisté by měli poprvé odletět z Prahy do Krabi v sobotu 7. ledna 2023.

Turistický resort na ostrově Nosy Be, který leží kousek od pobřeží Madagaskaru (foto: Čedok)

V zimní nabídce Čedoku jsou i další dovolenkové destinace s leteckým spojením. Jedná se o egyptská letoviska Marsa Alam a Hurghada, portugalskou Madeiru nebo oblíbené Kanárské ostrovy, konkrétně Fuerteventuru, Tenerife a Lanzarote. Lety do těchto destinací budou zajišťovány českou společností Smartwings.

Čedok představí také pobytové a poznávací zájezdy na Kubu. Klienti cestovní kanceláře budou létat na letiště Varadero s přestupem v Německu s lety společnosti Eurowings. V nabídce jsou rovněž dovolenkové pobyty na ostrově Mauricius v Indickém oceánu, kam budou turisté cestovat přes Vídeň pravidelnou linkou Austrian Airlines.

Přehled přímých dálkových charterových letů z Prahy během zimní sezóny:

  • Punta Cana (Dominikánská republika) - každé pondělí (červen 2022 - duben 2023)
  • Zanzibar (Zanzibar) - každé úterý (červen 2022 - duben 2023).
  • Nosy Be (Madagaskar) - každou sobotu (září 2022 - leden 2023)
  • Krabi (Thajsko) - každou sobotu (leden 2023 - duben 2023)

Témata