Caribbean Airlines ukončí lety do Evropy

09.10.2015 - Latinská AmerikaLetecká společnost Caribbean Airlines začátkem příštího roku ukončí své lety do Evropy, když zastaví provoz na své lince do Londýna. Poslední let z Port of Spain na ostrově Trinidad na londýnské letiště Gatwick je plánován na 9. ledna 2016 a následující den se uskuteční poslední let z Londýna. V současnosti je spojení provozováno třikrát týdně letounem Boeing 767-300ER pro 221 cestujících.

Caribbean Airlines - Boeing 767-300ER (foto: Alec Wilson - Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Důvodem ukončení provozu je vysoká ztrátovost linky do Londýna. V této souvislosti se Caribbean Airlines rozhodly vyřadit v lednu 2016 ze své flotily oba Boeingy 767-300ER, které provozují. V budoucnu se chce společnost soustředit na rozvoj spojení v oblasti Karibiku a linek do Severní Ameriky.

Caribbean Airlines byly založeny v roce 2006 jako náhrada za BWIA West Indies Airways, jež vznikly již před 2. světovou válkou. Společnost je národním leteckým dopravcem ostrovů Trinidad a Tobago. Poté, co Caribbean Airlines převzaly v roce 2011 společnost Air Jamaica, jsou také dopravcem Jamajky. V posledních letech je společnost ztrátová a provoz se daří udržet jen díky dotacím ze strany státu.

Témata