Brussels Airlines zruší během letních měsíců 700 letů

04.07.2022 - EvropaLetecká společnost Brussels Airlines dnes oznámila další rušení plánovaných letů. Společnost se rozhodla během letních prázdnin zrušit až 700 svých letů, což představuje 6 % všech letů plánovaných v tomto období. Belgický dopravce tak reagoval na požadavky odborů, aby došlo ke snížení zátěže zaměstnanců. Zrušení letů by mělo společnost stát zhruba 10,2 milionů eur (252 milionů korun).

Airbus A319 Brussels Airlines v livery představeném v loňském roce (foto: Brussels Airlines)

V červnu odborové organizace pilotů a palubních průvodčí zorganizovaly třídenní stávku. Důvodem protestu bylo enormní zatížení zaměstnanců, ke kterému dochází v posledních měsících, kdy management podle odborů záměrně udržuje podstav zaměstnanců. Odbory tehdy poukázaly, že přetížení pracovníků může snadno vést k problémům v oblasti bezpečnosti.

Management Brussels Airlines si slibuje, že zrušením části letů sníží zátěž a předejde tak možným protestům ze strany odborů v průběhu prázdnin. O dlouhodobém řešení tohoto problému chce vedení společnosti jednat s odbory 23. srpna.

Cestující zrušených letů budou společností Brussels Airlines informováni a měla by jim být změněna rezervace na jiný let. Pokud jim změna nebude vyhovovat, mohou požádat o vrácení peněz.

Témata