Brussels Airlines si na léto opět pronajmou letouny CRJ900

12.12.2022 - EvropaLetecká společnost Brussels Airlines obnovuje spolupráci s irským dopravcem CityJet. Obě společnosti se dohodly na pronájmu dvou letadel Bombardier CRJ900 formou ACMI. Ty by měly létat na linkách Brussels Airlines z Bruselu do Berlína, Billundu, Bordeaux, Edinburghu, Kodaně a Lyonu během prázdninových měsíců.

Bombardier CRJ900 irské společnosti City Jet (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

CityJet spolupracoval s belgickou společností před vypuknutím pandemie koronaviru. Díky ACMI pronájmu se tak objevily na linkách Brussels Airlines ruské letouny Suchoj Superjet 100, které později CityJet nahradil CRJ900. Po vypuknutí pandemie Brussels Airlines ukončily v dubnu 2020 smlouvu s CityJet o pronájmu pěti CRJ900.

CityJet se nyní specializuje na ACMI pronájmy a charterové lety. V současné době má ve své flotile dvacet strojů Bombardier CRJ900, které létají na linkách Scandinavian Airlines. Provoz pravidelných linek pod svou značkou společnost ukončila v roce 2017. V roce 2019 založil CityJet spolu s KLM regionální aerolinii Air Antwerp. Ta kvůli dopadům pandemie ukončila provoz v červnu 2021.

Témata