British Airways zrušila prodej letenek na kratší trasy z Heathrow

02.08.2022 - EvropaV reakci na zavedení horní hranice odbavených cestujících letištěm Heathrow na 100.000 cestujících denně na začátku července, ruší dopravce z koncernu IAG nyní prodej letenek do 8.8. na kratší trasy, které původně společnost nabízela na/z Londýna-Heathrow. Týká se to také letů do/z Prahy nebo Vídně. British Airways, která má na Heathrow svoji hlavní bázi a nejvyšší tržní podíl, již letos musela slevit z plánů na původně plánované lety. Do konce letní sezóny již vyškrtnula společnost na 30.000 dříve plánovaných letů. Ovšem současné vyjmutí letů z rezervačního systému na příští dny neznamená, že British Airways všechny lety zruší. Naopak. V letadlech však jen na příští dny nabízí místa jen těm cestujícím, kteří plánují na Heathrow přestoupit na návazný, ideálně dálkový let.

Navíc otázkou zůstává zda se dopravci podařilo potlačení prodeje letenek do 8.8. provést dopravci v rezervacním systému úplně správně. Pokud si totiž někdo nyní zadá let s odletem do 8.8., systém jej nenalezne. Ovšem pokud si chce člověk rezervovat let 9.8. a pak se rozhodne pro dřívější termín, lety se mu najednou nabídnou i před 8.8. Zkusit si koupit takto nalezený let však autor článku nezkoušel.

Letiště Heathrow zavedlo horní limit 100.000 odbavených cestujících za den dočasně, prozatím do 11.9. Zatím není jasné jak plánuje British Airways po 8.8. dále postupovat. Jiní dopravci na podobně postižených letištích se často zachovali tak, že na kratších letech zrušili prodeje nejlevnějších letenek a prodávají jen letenky v dražších cestovních třídách.

Anglická média si všímají, že v důsledku vyškrtnutí nabídky kratších spojů rostou ceny alternativních letenek z ostatních londýnských letišť.

Embraer společnosti British Airways (autor: Stuart Bailey , media kit společnosti)

Témata