British Airways zrušila na týden všechny lety do Káhiry

20.07.2019 - EvropaSpolečnost British Airways nečekaně zrušila dnešní let z Londýna do Káhiry a všechny lety na další týden. Ke zrušení letu došlo na letišti Heathrow těsně před nástupem cestujících do letadla. Britský dopravce v prohlášení uvedl, že se jedná o preventivní opatření s tím, že dojde k posouzení bezpečnosti na káhirském letišti.

Airbus A321neo společnosti British Airways (foto: Alf van Beem/Wikimedia Commons - Public domain)

„Soustavně vyhodnocujeme naše bezpečnostní opatření na všech letištích po celém světě. Lety do Káhiry jsme dočasně pozastavili na sedm dní,“ uvedl mluvčí British Airways. „Bezpečnost našich zákazníků a posádky je vždy naší prioritou. Nikdy bychom nevypravili letadlo, pokud by to nebylo bezpečné,“ dodal mluvčí společnosti.

Britské ministerstvo zahraniční aktualizovalo svá doporučení pro cesty Britů do Egypta. Podle oficiálních stránek Gov.uk existuje zvýšené riziko terorismu v letecké dopravě a pro lety z Egypta do Velké Británie byla zavedena dodatečná bezpečnostní opatření.

Britská vláda rovněž doporučuje necestovat letadlem do egyptského letoviska Šarm aš-Šajch na jihu Sinaje, pokud to není bezpodmínečně nutné. Připomeňme, že v říjnu 2015 došlo nad Sinají ke zřícení Airbusu A321 ruské společnosti Metrojet poté, co došlo na palubě letadla k výbuchu.

British Airways létá do Káhiry z londýnského letiště Heathrow denně s letounem Airbus A321neo. Společnost Egyptair létá do Londýna na letiště Heatrow dvakrát denně s letouny Boeing 777-300ER, 737-800 a 787-9.

Témata