British Airways opět nabídnou lety ze Stanstedu

12.12.2023 21:02 - EvropaLetecká společnost British Airways v příštím roce obnoví po čtyřech letech lety z londýnského letiště Stansted. Od května 2024 začne pod kódem BA létat ze Stanstedu na jih Evropy dceřiná společnost BA CityFlyer. Konkrétně se bude jednat o pravidelné linky do Florencie, Nice a na Ibizu.

BA CityFlyer bude všechny lety obsluhovat svými Embraery 190, které létají v konfiguraci pro 98 cestujících. Do všech destinací bude společnost létat ze Stanstedu pouze o víkendech, kdy je na London City Airport značně omezen provoz.

BA CityFlyer - Embraer 190 (foto: Bitish Airways)

Provozu na Stanstedu dominují nízkonákladové aerolinie Ryanair a Jet2.com. British Airways uvedly, že budou jediným na krátkých evropských linkách, který nabídne cestujícím na palubách svých letadel byznys třídu.

Během víkendového omezení na London City Airport nasadí BA CityFlyer svá letadla také z dalšího města. Vedle Stanstedu tak bude společnost o víkendech nově létat z Edinburghu do Olbie a San Sebastianu.

British Airways začaly létat ze Stanstedu během letní sezóny 2016, kdy otevřely z tohoto letiště lety do Fara, Malagy, Palma de Mallorca a na Ibizu. V zimním období byly vypravovány ze Stanstedu také linky do Berlína a Chambery. Lety byly rovněž zajišťovány dceřinou aerolinií BA CityFlyer. V roce 2020 se začátkem pandemie koronaviru byly lety ze Stanstedu zastaveny.

Témata