British Airways obnovily lety do Káhiry

27.07.2019 - EvropaSpolečnost British Airways obnovila v pátek svou pravidelnou linku do Káhiry. Lety do egyptské metropole byly přerušeny před týdnem z blíže nespecifikovaných bezpečnostních důvodů. Aerolinie v prohlášení uvedla, že po posouzení bezpečnostních opatření se rozhodla své lety obnovit. British Airways létají do Káhiry denně z londýnského letiště Heathrow. Před přerušením létaly do egyptského hlavního města s letounem Airbus A321neo, nyní nasazují Boeing 787 Dreamliner.

British Airways - Boeing 787-8 Dreamliner (foto: Krzysztof Kaczala/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Po zastavení letů se snesla na British Airways kritika ze strany egyptských úřadů. Egyptský ministr civilního letectví Younes El-Masry uvedl, že opatření bylo přijato jednostranně bez konzultace s egyptskými orgány. „Bezpečnost našich zákazníků a posádky je vždy naší prioritou. Nikdy bychom nevypravili letadlo, pokud by to nebylo bezpečné,“ uvedl minulý týden k přerušení letů mluvčí společnosti British Airways. Společnost Egyptair reagovala na výpadek letů posílením své kapacity na lince do Londýna.

Své lety do Káhiry 20. července zrušila také německá Lufthansa. Další den však byl provoz linky z Frankfurtu do Káhiry obnoven. Další západoevropské společnosti jako například Air France či Alitalia k pozastavení letů do Káhiry nepřistoupily.

Témata