Británie zveřejnila černý seznam

11.01.2004 - EvropaBritské ministerstvo dopravy zveřejnilo seznam společností, které mají nebo měly zakázáno obsluhovat britská území. Zákaz je platný pro všechny dopravce z Rovníkové Guiney, Gambie, Libérie, Tádžikistánu ale i pro následující specifické dopravce obsažené v seznamu.

Pro Air Bosna je zákaz platný od dubna 2003, jelikož disponovala pouze dočasnou certifikací od vlády Bosny a Hercegoviny. Aerolinie v současné době ale žádné lety neprovozují.

Egyptský Air Memphis nesměl létat na britská území od dubna 1999 do května 2002 kvůli velmi špatným výsledkům inspekce letounu provedené britskými úřady.

Zákaz vztahující se na Air Universal (Sierra Leone) je platný od září 2003 kvůli špatným výsledkům inspekce letounu provedené britskými úřady a nulové komunikaci úřadů z tohoto afrického státu.

Pro letouny Albanian Airlines zákaz platí od ledna 2001 díky výhradám k bezpečnostním a imigračním kontrolám na letišti v Tiraně. Aerolinie ale obsluhují některá jiná evropská letiště.

Cameroon Airlines nemohou na daná území létat kvůli dluhu, který vůči Velké Británii vznikl přepravou cestujících bez odpovídající dokumentace. Dopravce ale i nadále létá do Paříže a afrických měst.

Zákaz pro Central Air Express (Kongo) je platný od února 2003. Velká Británie jej zavedla kvůli neodpovídajícím bezpečnostním postupům této společnosti.

Zákaz vztahující se na estonský Enimex byl platný od února 2003 do 1. dubna 2003, protože estonské úřady objevily nedostatky v operacích tohoto dopravce, které ale byly záhy odstraněny.

Bulharský Inter Trans Air ztratil možnost obsluhovat britská území kvůli špatným výsledkům inspekce letounu provedené britskými úřady.

Kyrgyzstan Airlines do teď nezaplatily dluh za pasažéry přepravené bez odpovídající dokumentace, a tak jim britské úřady v létě 2003 také pozastavily činnost na britských územích.

Lotyšské RAF AVIA měly jeden čas problémy s leasingem ukrajinského letounu, a tak nemohly do Velké Británie létat od března do července 2003.

Zákaz pro Star Air (Sierra Leone) je platný od října 2003. Britské úřady k němu přikročily kvůli špatným výsledkům inspekce letounu.

Témata