Boeing 787 Dreamliner bude v zimě létat přímé chartery z Brna do Thajska

12.06.2023 10:40 - Česká republikaPoprvé v historii se letos na podzim představí na brněnském letišti dálkové spojení a moravská metropole získá přímé letecké spojení s exotickou destinací. Cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s italskou leteckou společnost Neos odstartuje přímé lety z Brna do Thajska na ostrov Phuket. Bližší podrobnosti o novince představili zástupci cestovní kanceláře Čedok na dnešní tiskové konferenci v Brně.

Šéf cestovní kanceláře Stanislav Zeman představuje horkou novinku na tiskové konferenci v Brně (foto: Čedok)

První let z Brna na Phuket by se měl uskutečnit 19. prosince 2023. Přímý let do thajského letoviska na palubě Dreamlineru má trvat přibližně jedenáct hodin. Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Neos bude odlétat z Brna během zimního letového řádu jednou týdně. Pobytové zájezdy do oblasti Phuketu a na okolní ostrovy Khao Lak, ale také poznávací okruhy po Thajsku s odletem z Brna dala cestovní kancelář Čedok dnes do prodeje. Zájezdy v rámci nabídky first minute začínají na 30 990 korunách za osobu včetně letecké přepravy.

Boeing 787-9 Dreamliner italské společnosti Neos (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

„Přicházíme do Brna na zimní sezónu s velkou novinkou, která tu nikdy předtím nebyla. Přímo z Tuřan budeme ve spolupráci s Neosem létat od 19. prosince jednou týdně na thajský ostrov Phuket. Přímé lety do exotiky se staly naší vlajkovou lodí, lákají k Čedoku další klienty, kteří objevují nové destinace, a šetří cestovatelům čas na cestách. Chceme ukázat, že regionální letiště se mohou rozvíjet a chceme na trhu neustále zavádět něco nového a představovat trendy. Je tedy na čase, aby pohodlí Dreamlineru poznali zájemci z celé spádové oblasti brněnského letiště, ať už z Moravy, tak i sousedního Slovenska,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku v Brně na tiskové konferenci.

Business Class Light na palubě Boeingu 787 společnosti Neos (foto: Čedok)

„Půjde o historicky první dálkové lety z Brna s cestujícími, které bude z tohoto regionálního letiště zajišťovat širokotrupé letadlo. K této možnosti také přispívá komplexní letecká dohoda EU-ASEAN, podepsaná v minulém roce, která liberalizuje přepravní trh mezi členskými státy EU a Sdružením národů jihovýchodní Asie (ASEAN), jehož je Thajsko smluvní stranou,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka.

Čedok začal spolupracovat se společností Neos v roce 2022, když od října tato italská aerolinie začala zajišťovat charterové lety pro klienty Čedoku z Prahy na africké ostrovy Madagaskar a Zanzibar.

Sedadla ekonomické třídy v Dreamlineru Neos (foto: Čedok)

Bleděmodrý Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Neos má kapacitu 359 sedadel. Kabina pro cestující je rozdělena do dvou tříd: v byznys třídě light je 28 sedadel a v ekonomické třídě dalších 331 sedadel. Pasažéři byznys třídy budou moci na brněnském letišti před odletem využít zdarma salonek a cestovat s odbaveným zavazadlem do 30 kilogramu. Během letu je v byznys třídě light podáván rozšířený catering a servis nápojů. Sedadla v této třídě jsou částečně polohovatelná. Příplatek za let v byznys třídě začíná na 19 990 korunách za osobou v obou směrech.

V ekonomické třídě si mohou cestující odbavit zapsané zavazadlo do 23 kilogramů a během letu rovněž obdrží občerstvení. Všechna sedadla v Dreamlineru jsou vybavena dotykovými obrazovkami s palubním zábavním systémem a také USB pro dobíjení zařízení. Během letu se tak cestující mohou dívat na filmy, televizní programy, poslouchat hudbu nebo hrát různé hry. Přes systém si lze objednat také další občerstvení.

Témata