Italský Neos bude s Dreamlinery přepravovat klienty Čedoku na Madagaskar a Zanzibar

30.08.2022 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok dnes oznámila, že díky zájmu o přímé lety do exotických destinací a rozšíření nabídky hotelů a poznávacích zájezdů navýší kapacitu svých charterových letů. Čedok zahájil novou spolupráci s italskou leteckou společností Neos, která se svým Boeingem 787-9 Dreamliner zajistí od října do prosince lety z Prahy na africké ostrovy Madagaskar a Zanzibar. Dreamliner v bledě modrých barvách Neos má kapacitu 359 cestujících.

Boeing 787-9 italské společnost Neos (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Lety do Dominikánské republiky mají pokračovat v rámci zimního letového řádu s LOT Polish Airlines se stejným typem letadla. Polský národní dopravce bude pro Čedok létat také na ostrov Zanzibar po celé září a poté po zbytek zimní sezóny. Nově od 7. ledna 2023 bude LOT zajišťovat také lety klientů Čedoku do Thajska. Létat by se mělo z Prahy do thajského letoviska Krabi.

„Poptávka po našich zájezdech do exotiky roste, je vidět, že se nám vyplatila sázka na přímé lety dálkovými letadly, proto nyní přidáváme hotelové pokoje v jednotlivých destinacích a navazujeme kromě LOT Polish Airlines také novou spolupráci s dalším dopravcem. Díky konfiguraci Neosu pro více cestujících, tak navíc navyšujeme kapacitu sedadel na Zanzibar, ale také na Madagaskar, kam se již za měsíc začne létat poprvé v historii České republiky,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Kabina Boeingu 787 společnosti Neos je upravena pro 331 osob v ekonomické třídě a pro 28 cestujících v business class. Cestující v třídě Business Light budou mít k dispozici pohodlnější a částečně polohovatelná sedadla, welcome drink při nástupu do letadla, jedno teplé a jedno studené jídlo během letu, pivo a výběrová italská vína během podávání občerstvení a nealkoholické nápoje. Klienti Čedoku letící v této třídě mohou také na pražském ruzyňském letišti využít zdarma salonek MasterCard Lounge na Terminálu 1 a cestovat s odbaveným zavazadlem do 30 kilogramů. Cestující v ekonomické třídě si mohou odbavit kufr s hmotností do 20 kilogramů. Během letu bude v této třídě podáván bezplatně jeden teplý pokrm a snack včetně nápojů.

Všechna sedadla v Dreamlineru společnosti Neos jsou vybavena dotykovými obrazovkami s palubním zábavním systémem a také USB pro dobíjení zařízení. Během letu se tak cestující mohou dívat na filmy, televizní programy, poslouchat hudbu nebo hrát různé hry. Přes systém si lze objednat také další občerstvení.

Turistický resort na ostrově Nosy Be, který leží kousek od pobřeží Madagaskaru (foto: Čedok)

Na Madagaskar nabízí Čedok lety od října do konce roku každou sobotu. Přímé lety z Prahy budou přistávat na ostrově Nosy Be, délka letu je zhruba deset hodin. Tento ostrov, který je vulkanického původu, leží nedaleko severního pobřeží Madagaskaru. Vedle pobytových zájezdů spojených s možnosti výletů, si mohou klienti zarezervovat také kompletní poznávací okruhy po Madagaskaru.

Na Zanzibar nabízí Čedok přímé lety od loňského prosince. Na tento ostrov patřící Tanzánii, který je znám jako ostrov koření a také díky nádherným písečným plážím, zajistí lety Neos od 4. října 2022. Let do této destinace trvá z Prahy něco přes osm hodin.

Témata