Bamboo Airways obdržely první Airbus A320neo

08.11.2019 - Asie & AustrálieVietnamské Bamboo Airways převzaly svůj první Airbus A320neo (VN-A596). Letoun poháněný motory Leap-1A od CFM International přistál v neděli 3. listopadu na mezinárodním letišti v Hanoji. Společnost si pronajala od irské leasingové společnosti CDB Aviation celkem čtyři A320neo. Další stroj má být dodán v prosinci a zbylé dva pak v první polovině příštího roku.

Nový Airbus A320neo krátce po příletu do Hanoje (foto: Bamboo Airways)

Nové Airbusy A320neo budou Bamboo Airways provozovat v konfiguraci pro 170 cestujících, přičemž osm míst bude v business class a 162 v ekonomické třídě. Společnost plánuje, že letouny využije k dalšímu rozšíření svých mezinárodních linek.

První Airbus A320neo v barvách Bamboo Airways (foto: Bamboo Airways)

Připomeňme, že Bamboo Airways se připravují také na zahájení dálkových linek. Společnost plánuje, že se stane první vietnamskou aerolinií, která začne létat do USA. Letos v dubnu aeroline uzavřela memorandum o spolupráci s Letištěm Praha, které potvrzuje zájem obou stran o otevření linky spojující Vietnam s Českou republikou.

Sedadla ekonomické třídy nového Airbusu A320neo (foto: Bamboo Airways)

V druhé polovině října podepsali zástupci Bamboo Airways smlouvu s leasingovou společností GECAS o pronájmu dvou letadel Boeing 787 Dreamliner. Letouny mají být dodány ještě v průběhu listopadu. Letos v únoru společnost rovněž objednala během návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa ve Vietnamu deset letadel Boeing 787-9 v celkové hodnotě tří miliard dolarů.

V červnu společnost spustila kampaň Fly Green zaměřenou na redukci používaných plastů při občerstvení na palubě letadla (foto: Bamboo Airways)

Bamboo Airways zahájily provoz letos v polovině ledna poté, co získala od vietnamských úřadu všechna potřebná povolení. Aerolinie je vlastněn FLC Group, jednou z největších ekonomických skupiny ve Vietnamu, V současnosti společnost létá na 28 vnitrostátních a mezinárodních linkách do Japonska, Jižní Koreje a Číny. Flotila se v současnosti vedle nového A320neo dále skládá z jednoho Airbusu A319, sedmi A320, dvou A321neo a čtyř A321neo.

Témata