Avianca ukončila provoz své dcery v Peru

22.05.2020 - Latinská AmerikaSkupina Avianca Holdings se rozhodla zcela uzavřít svou dceřinou společnost Avianca Perú a poslat jí do likvidace. Připomeňme, že Avianca Holdings 10. května spolu se svými dceřinými společnostmi požádal o ochranu před věřiteli podle kapitoly 11 amerického insolvenčního zákona. Rozhodnutí o uzavření peruánské pobočky je součástí restrukturalizace a kroku ke snížení nákladů prováděných v rámci bankrotové ochrany.

Avianca Perú - Airbus A330-200 (foto: Venkat Mangudi/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Své rozhodnutí o uzavření Avianca Perú skupina oficiálně oznámila začátkem tohoto týdne, o práci tak přijde více než 900 zaměstnanců. Skupina přislíbila uhrazení všech závazků vůči pracovníkům aerolinie. Peru má i v budoucnu zůstat na mapě cílů Avianca, linky budou obsluhovány kolumbijskou Avianca a dceřinými aeroliniemi v Ekvádoru a Salvádoru.

Společnost byla založena v roce 1999 jako TACA Perú. Po fúzi skupiny TACA s Avianca v roce 2009 došlo ke změně nazvu aerolinie na Avianca Peru. Před vypuknutím pandemie koronaviru společnost provozovala pravidelné linky z Limy do Buenos Aires, Cuzca, Guayaquilu, Mexico City, Miami, Quita, Rio de Janeira, San José, San Salvadoru, Santiaga de Chile a São Paula. Flotila Avianca Peru se skládala z jednoho Airbusu A319, dvou A320, jednoho A321 a jednoho A330-200.

Štítky