Americký start-up New Pacific Airlines přidává nové destinace

19.09.2023 12:39 - USA & KanadaAmerická letecká společnost New Pacific Airlines, která byla donedávna známá jako Northern Pacific Airlines, oznámila rozšíření své nabídky o dvě nové destinace: Reno v Nevadě a Nashville v Tennessee. Obě nové linky budou provozovány od poloviny listopadu dvakrát týdně letadlem Boeing 757.

New Pacific Airlines od zahájení svého provozu v červnu dosud létaly jen na jediné lince, a to z letiště Ontario International u Los Angeles do Las Vegas. Tato linka je provozována jen třikrát týdně Boeingem 757. Nyní bude společnost létat z Ontaria na třech pravidelných linkách, což jí umožní optimalizovat provoz.

New Pacific Airlines - Boeingy 757 (foto: New Pacific Airlines)

Společnost zatím provozuje jeden Boeing 757, který létá v konfiguraci pro 175 cestujících, přičemž 16 sedadel je ve First Class a dalších 159 míst v ekonomické třídě. New Pacific Airlines si pořídily další tři Boeingy 757, které jsou nyní odstaveny.

Před necelými dvěma týdny společnost oznámila změnu svého názvu z Northern Pacific Airways na New Pacific Airlines. Rozhodnutí bylo reakcí na probíhající spor s železniční společností BNSF Railway o užití ochranné známky Northern Pacific, ke které BNSF Railway drží práva.

Původní plán této nové letecké společnosti byl s několika Boeingy 757 nabízet výhodné spojení z amerických měst s přestupem v Anchorage do Japonska a Jižní Koreje. Podle dřívějšího vyjádření ředitele New Pacific Airlines tento plán aerolinie neopustila a předpoklá, že v příštím roce lety přes Pacifik zahájí.

Témata