American Airlines prodlouží provoz linky do Prahy až do ledna 2021

18.12.2019 - Česká republikaLetecká společnost American Airlines dnes spolu s Letištěm Praha oznámila, že v příštím roce prodlouží provoz své sezónní linky mezi Prahou a Filadelfií o deset týdnů. Linka tak bude v provozu od 8. května 2020 až do 6. ledna 2021. V letošním roce provoz linky končil 27. října, tedy s koncem platnosti letního letového řádu. Celkem tak American Airlines přidá 70 dalších letů mezi oběma městy, což bude znamenat téměř 30 tisíc cestujících navíc.

Airbus A330-200 American Airlines na ruzyňském letišti (foto: Letiště Praha)

„Od chvíle, kdy jsme v roce 2018 spustili provoz na této lince, si Praha získala velkou popularitu, zejména díky svému historickému centru,“ řekl Vasu Raja, Senior Vice President pro Network Strategy, a dodal: „Filadelfie je pro české cestovatele skvělou vstupní branou do Spojených států díky rozsáhlé nabídce návazných spojů napříč celou severní Amerikou. Rozšíření této linky je důkazem naší důvěry v tento trh.“

„Prodloužení provozu sezónních linek do Spojených států amerických je jednou z priorit strategie Letiště Praha a spolupráce v rámci projektu Touchpoint,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. „Jsem rád, že jsme se s American Airlines po úspěšných dvou letech domluvili a přímé lety z Prahy do Filadelfie budou od příštího roku k dispozici každý den od května až do začátku ledna. Kromě cest na východní pobřeží mohou cestující přestoupit také na linky na Floridu, kam míří v tomto období řada Čechů,“ dodal Řehoř.

Centrum Filadelfie (foto: Adam Jones/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

I v příštím roce nasadí American Airlines na lety mezi Prahou a Filadelfií letoun Airbus A330-200. Kabina pro cestující je v tomto typu rozdělena do třech tříd. Ve Flagship Business je 20 plně sklopitelných sedadel s přístupem do uličky z každého místa. K dalším výhodám v této třídě patří menu inspirované známými kuchaři, sluchátka s redukcí šumu či osobní cestovní sada. V premium economy je 20 kožených sedadel s rozestupem 38 palců a opěrkou pro nohy. K výhodám patří IFE s většími obrazovkami, sluchátka s redukcí šumu, osobní cestovní sada a rozšířená nabídka jídel a nápojů. V ekonomické třídě je celkově 206 sedadel, přičemž 50 z nich s větším prostorem pro nohy je označeno jako „Main Cabin Extra“.

American Airlines v příštím roce plánují rozšíření letů do Prahy. Vedle linky z Filadelfie zavedou novou sezónní linku z Chicaga. Ta má být provozována od 9. května 2020 do 24. října 2020. Americký dopravce plánuje na tuto novou linku nasadit Boeing 787-8 Dreamliner pro 234 cestujících ve třech třídách.

Témata