Alaska Airlines přechází na vodu v kartonech a papírových kelímcích

11.11.2021 - USA & KanadaLetecká společnost Alaska Airlines se v rámci svých ekologických aktivit rozhodla přejít od plastových láhví ke 100% recyklovatelným kartonovým obalům. Americký dopravce začal začátkem letošního roku testovat použití vody v kartonech Boxed Water v business class a na letech dceřiné společnosti Horizon Air. Vzhledem k tomu, že testování bylo úspěšné, bude se nyní voda z kartonového obalu podávat také v ekonomické třídě.

(foto: Alaska Airlines)

Letušky nalévají vodu cestujícím z kartonového obalu do papírových kelímků. Díky tomu se společnost obejde bez 32 milionů plastových láhví a 22 milionů plastových kelímků. Alaska Airlines jsou první americkou leteckou společností, která se při distribuci vody cestujícím obejde bez jednorázových plastů.

Americký dopravce chce tak snížit množství odpadu zavedením obalů, které jsou recyklovatelné. Společnost předpokládá, že jenom v příštím roce dojde ke snížení množství jednorázových plastů o 816 tun.

Papírové kelímky budou používány jen na vodu, na další nápoje se počítá i nadále s použitím plastových kelímků. Společnost se zabývá možnými alternativami těchto kelímků, které by splňovaly hledisko udržitelnosti.

(foto: Alaska Airlines)

Vody Boxed Water dodává společnost Boxed Water Is Better. Karton je z 92 % vyroben z udržitelně vysázených lesů a plně recyklovatelný, přičemž neobsahuje BPA. Víčko krabice je vyrobeno ze zbytků materiálů získaných v procesu výroby papíru.

Alaska Airlines se zabývá rovněž dalšími iniciativami z oblasti udržitelnosti. Jednou z nich je možnost předobjednávání jídel, což by mělo vést ke snížení plýtvání s potravinami.

Cílem Alaska Airlines je být do roku 2040 karbonově neutrální. V roce 2025 chce být aerolinie z hlediska paliva nejúspornější americkou leteckou společností.

Témata