Air Canada začne létat z Ottawy na letiště Toronto City

09.10.2021 - USA & KanadaLetecká společnost Air Canada oznámila zahájení letů mezi Ottawou a letištěm Toronto City Billy Bishopa. Od 31. října bude linka provozována čtyřikrát denně letadly De Havilland Dash 8-400. Na větší nebo proudová letadla je totiž přistávací dráha na ostrově v blízkosti centra Toronta totiž příliš krátká. Air Canada zajistí svým zákazníkům dopravu z ostrovního letiště Toronto City před hotel The Fairmont Royal York, který se nachází na rohu ulic Front a York přímo naproti vlakovému dopravnímu terminálu Union Station. Tedy do místa, kde v Torontu začíná finanční centrum.

De Havilland Canada Dash 8-400 v barvách Air Canada Express, leden 2012 (foto: Lord of the Wings, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Air Canada tak začne na trati konkurovat společnosti Porter Airlines, která stejným typem letadla létá na této relaci až čtrnáctkrát denně. Porter Airlines se však v červenci rozhodly, že objednají proudová letadla Embraer E195-E2 a přesunou se výhledově v Torontu na hlavní letiště Pearson International.

Air Canada plánuje v létě 2022 přidat počty spojů až na osm denně. Protože samotná Air Canada ve své flotile potřebná turbovrtulová letadla Dash 8-400 nemá, lze očekávat, že tuto linku bude provozovat společnost Jazz Aviation LP pod značkou Air Canada Express.

Témata