Air Serbia zmodernizuje flotilu letouny Airbus A320neo

19.11.2013 - EvropaLetecká společnost Air Serbia dnes oznámila, že obnoví svou střednětraťovou flotilu deseti letouny Airbus A320neo. Stroje určené pro srbského dopravce jsou součástí velkého kontraktu s Airbusem až na 117 letadel, který uzavřela společnost Etihad Airways během Dubai Air Show. Hodnota letadel určených pro Air Serbia přesahuje jednu miliardu dolarů.

Nové Airbusy A320neo ve flotile společnosti postupně nahradí nyní užívané A319 a A320. Dodávka objednaných letadel má proběhnout v letech 2018 - 2020. Šéf Air Serbia Dane Kondić uvedl, že zařazení letadel A320neo je klíčovou součástí strategie repozice aerolinie mezi nejlepší letecké společnosti ve své kategorii.

Air Serbia vznikly v říjnu přejmenováním a rebrandingem tradičního srbského dopravce JAT Airways. Strategickým partnerem srbské aerolinie jsou od letošního roku Etihad Airways, které drží ve společnosti podíl ve výši 49 %. Etihad Airways jsou na základě pětileté dohody se srbskou vládou odpovědné za manažerské řízení Air Serbia.

Společnost Air Serbia zahájila koncem října pravidelné lety do Abú Dhabí a plánuje další expanzi. Brzy mají být zahájeny pravidelné lety do Banja Luky, Bukurešti, Ljubljany a Prahy. V období od ledna do dubna 2014 chce společnost otevřít dalších 12 nových linek.

Štítky