Air Serbia zahájila modernizaci regionální flotily, převzala první ATR 72-600

30.01.2022 - EvropaLetecká společnost Air Serbia převzala první pronajatý ATR 72-600. Stroj registrace YU-ALY přistál na bělehradském mezinárodním letišti Nikoly Tesly ve čtvrtek odpoledne. Letadlo pronajaté od leasingové společnosti Nordic Aviation Capital (NAC) bylo vyrobené v roce 2015 a dříve létalo u francouzské regionální aerolinie Amelia. Jedna se o první ATR 72-600 z pěti pronajatých, které mají obnovit regionální flotilu srbského dopravce.

První ATR 72-600 ve flotile Air Serbia (foto: Air Serbia)

„Obnova flotily je jedním z nejvýznamnějších strategických rozhodnutí a Air Serbia využívá současných příznivých podmínek na trhu, pokud jde o dostupnost letadel,“ uvedl Jiří Marek, generální ředitel Air Serbia. Nová ATR 72-600 mají nahradit všechny ATR 72-200 a také dva ATR 72-500. To by mělo přispět k zefektivnění provozu na regionálních linkách. Podle Marka je ambicí Air Serbia být regionálním lídrem a modernizovaná regionální flotila je na této cestě nezbytným krokem. Do konce letošního roku chce společnost převzít všech pět pronajatých letadel.

Air Serbia bude nové ATR 72-600 nasazovat na pravidelných linkách z Bělehradu do Banja Luky, Bukurešti, Lublaně, Podgorice, Prahy, Sarajeva, Skopje, Sofie, Soluně, Tivatu, Tirany, Vídně a Záhřebu. Letouny mají také létat na sezónních linkách do Dubrovníku, Puly, Splitu a Zadaru. Srbský dopravce je bude rovněž využívat na nových linkách z Niše a Kraljeva.

(foto: Air Serbia)

Témata