Air Serbia začne v prosinci pravidelně létat do Číny

03.11.2022 - EvropaSrbský národní letecký dopravce dal do prodeje letenky na svou první linku do Číny. Dříve oznámená dálková linka Air Serbia z Bělehradu do severočínského Tchien-ťinu bude provozována jednou týdně letounem Airbus A330-200. Odlety z Bělehradu budou podle zveřejněného letového řádu každý pátek ve 14:10, z Tchien-ťinu bude linka odlétat každou sobotu v 10:30. Letenky na novou linku jsou již v prodeji prostřednictvím webu a dalších prodejních kanálů společnosti.

Druhý Airbus A330-200 společnosti bude portrétem na zádi připomínat srbského fyzika a vynálezce Michaela Pupina (foto: Air Serbia)

„Navzdory stále limitované mezinárodní letecké dopravě s Čínou a přísným pravidlům zavedeným od vypuknutí pandemie koronaviru naše aerolinie získala všechna potřebná povolení a dokončila všechny přípravné aktivity, takže můžeme v prosinci zahájit lety do Tchien-ťinu,“ uvedl Jiří Marek, výkonný ředitel Air Serbia. „Naše ambice, pokud jde o lety do Číny, tím nekončí. Doufáme, že v blízké budoucnosti rozšíříme naši síť do dalších strategicky významných měst, jako je Peking a Šanghaj,“ dodal Marek.

Zahájení dálkových letů do Činy umožní plánované zařazení druhé Airbusu A330 do flotily Air Serbia. Srbská vláda se dlouhodobě orientuje na dobré vztahy s Čínou a nová linka srbského dopravce je výsledkem tohoto partnerství. Srbský letecký dopravce bude do Číny pravidelně létat opět po 22 letech. Jugoslávská letecká společnost JAT Jugoslovenski Aerotransport, která je předchůdkyní Air Serbia, létala do roku 2000 dálkovou linku do Pekingu.

Pohled na čínské město Tchien-ťin (foto: HMGiovanniV/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Tchien-ťin je s 13,8 miliony obyvatel sedmým největším čínským městem. Město ležící na břehu Pochajské zátoky je důležitým průmyslovým a obchodním centrem s významným námořním přístavem. V námořním obchodu je město považováno za vstupní bránu do Pekingu. S hlavním městem má Tchien-ťin vysokorychlostní železniční spojení.

Témata