Air Serbia chce otevřít dálkovou linku do Šanghaje

20.04.2024 13:15 - EvropaLetecká společnost Air Serbia plánuje rozšíření svých pravidelných letů do Číny. Ještě v letošním roce chce společnost zahájit lety do Šanghaje. Podle serveru EX-YU Aviation to uvedl výkonný ředitel Air Serbia Jiří Marek na akci v Mostaru. Podle Marka v příštím roce pak srbská národní aerolinie začne létat do Miami. Jak potvrdil Marek společnost čeká na dodávku širokotrupých letadel.

Jak jsme již informovali, Air Serbia v letošním roce rozšíří svou flotilu o další dva Airbusy A330. Má se jednat o starší letadla, která dříve létala u společností Etihad Airways a Air Belgium. První A330 by měla srbská aerolinie převzít letos v červenci, druhý pak v září – říjnu. Před nasazením do provozu budou letadla vybavena stejnými sedadly, jaké mají dosavadní A330. Koncem letošního roku by tak společnost měla provozovat již čtyři Airbusy A330.

Airbus A330-200 společnosti v livery Nikola Tesla (foto: Air Serbia)

Air Serbia začala provozovat pravidelné lety do Číny v prosinci 2022, když otevřela dálkovou linku z Bělehradu do severočínského Tchien-ťinu. V současnosti je tato linka provozována jednou týdně s A330-200. Plánovaný Šanghaj je sázkou na jistotu. Čínská megalopole je totiž podle statistik bělehradského letiště nejvýznamnější mimoevropskou neobsluhovanou destinací s největší poptávkou cestujících. Dalším důležitým faktorem jsou velmi dobré vztahy mezi Srbskem a Čínou, které se v posledních letech intenzivně rozvíjejí a do Srbska přicházejí masivní čínské investice.

Témata