Air Moldova chtěla obnovit linku do Moskvy, moldavské úřady jí to zablokovaly

13.09.2022 - EvropaMoldavská národní letecká společnost Air Moldova koncem minulého týdne oznámila, že od 1. října 2022 budou její letouny opět létat do Moskvy. Pravidelné lety mezi Kišiněvem a ruským hlavním městem byly přerušeny hned v první den ruské invaze na Ukrajinu.

Moldavský dopravce ve svém prohlášení uvedl, že rozhodnutí o obnovení linky přichází na základě četných žádostí Moldavanů žijících v Rusku. Společnost rovněž reaguje na žádosti cestujících o využití letenek zakoupených v období pandemie koronaviru.

(ilustrační foto: Air Moldova)

Air Moldova dále na svém webu uvedla, že po únorovém přerušení letů do Ruska se denně stovky cestujících potýkají s problémy jako jsou vyšší ceny letenek, delší doba strávená na cestě a další nepříjemnosti spojené při letech s mezipřistáním.

Proti snaze Air Moldova obnovit lety do Moskvy však o den později zasáhly moldavské úřady. V sobotu moldavský místopředseda vlády Andrei Spînu informoval, že místní úřad civilního letectví zablokoval společnosti plány na obnovení letů do Ruska. Konkrétně úřad zakázal z bezpečnostních důvodů lety všem moldavským leteckým společnostem v ruském vzdušném prostoru.

Před zahájení invaze na Ukrajinu společnost Air Moldova v Rusku svými pravidelnými linkami obsluhovala Moskvu, Petrohrad a Krasnodar.

Témata