Air Moldova začne opět létat z Kišiněva do Prahy

07.09.2022 - EvropaLetecká společnost Air Moldova oznámila po dvanácti letech návrat do Prahy. Moldavský dopravce začne od zimního letového řádu opět létat mezi Prahou a Kišiněvem. Linka má být provozována třikrát týdně, typ letadla společnost zatím neuvedla. Odlety z Kišiněva budou každé úterý, čtvrtek a neděli v 7:00 s příletem do Prahy v 8:00. Odlet zpět z Prahy je plánován ve stejné dny na 08:50, v Kišiněvě má letadlo přistát před polednem místního času.

Letenky na novou linku jsou již v prodeji prostřednictvím webu Air Moldova a dalších distribučních kanálů této společnosti. Cena jednosměrné letenky začíná na částkách okolo 80 euro bez zapsaného zavazadla, s odbaveným 23kg kufrem pak stojí zhruba 100 euro.

Airbus A319 společnosti Air Moldova, srpen 2019 (foto: oyoyoy/Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Air Moldova nebude jediným dopravcem na lince mezi Prahou a moldavským hlavním městem. Do Kišiněva totiž létá z Prahy také nízkonákladová společnost Wizz Air. Ta linku provozuje dvakrát týdně každou středu a neděli s letounem Airbus A320.

Air Moldova do Prahy již v minulosti létala. Společnost zahájila lety na lince Kišiněv - Praha v roce 1999, tehdy ještě s Antonovem An-24. Později na linku nasazovala letoun Embraer 120. Lety do Prahy Air Moldova ukončila v létě 2011.

Podle včerejší tiskové zprávy začne Air Moldova v zimní sezóně pravidelně létat také z Kišiněva do Tbilisi a Varšavy. Zatímco na lince do polské metropole bude společnost konkurovat LOTu, který mezi Varšavou a Kišiněvem létá každý den, tak na lince do Tbilisi bude nebude mít žádného konkurenta.

Témata