Air India se po 26 letech opět vrátí do Amsterdamu

15.05.2023 13:11 - Asie & AustrálieLetecká společnost Air India oznámila, že zahájí pravidelné z Dillí do Amsterdamu. Nová linka bude zahájena 11. června a provozována čtyřikrát týdně letadly Boeing 787-8 Dreamliner. Ten bude létat v uspořádání do dvou tříd s 18 sedadly v business class a 238 místy v ekonomické třídě.

Air India - Boeing 787-8 Dreamliner (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Air India se s pravidelnými lety vrátí na amsterdamské letiště Schiphol po 26 letech. Svou novou linkou bude společnost přímo konkurovat KLM, které mají Dillí ve své síti. Z indické strany naposledy létala do Amsterdamu společnost Jet Airways, která však v roce 2019 zkrachovala.

Air India není jedinou novou leteckou společnost v průběhu letní sezóny na letišti v Amsterdamu. Koncem léta má začít létat na Schiphol americká nízkonákladová aerolinie JetBlue Airways. Ta oznámila otevření pravidelných linek z New Yorku-JFK a Bostonu. Dále se do Amsterdamu vrátila islandská společnost Play, která nabízí spojení do Keflavíku.

Amsterdam bude v pořadí osmou destinací Air India v Evropě. Nedávno indický dopravce zahájil pravidelné lety z Dillí do Milána a obnovil linky z Dillí do Kodaně a Vídně.

Posilování mezinárodních letů je součástí strategie nového managementu Air India, poté co aerolinii převzala firma Tata Sons. Připomeňme, že Air India v polovině února podepsala rekordní objednávky na 470 nových letadel.

Témata