Air India představila plán Vihaan.AI, chce být opět špičkovou aerolinií

21.09.2022 - Asie & AustráliePrivatizovaná Air India představila komplexní transformační plán Vihaan.AI, který stanovuje cíle na příštích pět let. V tomto období se chce vrátit zpět na výsluní a etablovat se mezi nejlepší letecké společnosti na světě. Zákaznické služby, nabízené produkty, spolehlivost stejně jako využívané technologie mají patřit mezi špičku. Příznačný je proto i název plánu Vihaan.AI, což v sanskrtu znamená úsvit nové éry.

„Je to začátek historické transformace Air India a úsvit nové éry. Pokládáme základy nové odvážné společnosti Air India s obnoveným smyslem pro věc a neuvěřitelným elánem. Náš transformační plán Vihaan.AI vytvoří z Air India prvotřídní leteckou společnost, jakou kdysi byla a jakou si opět zaslouží být. Naprosto se soustředíme na to, abychom byli uznáváni jako letecká společnost světové třídy s hrdým indickým srdcem, která slouží zákazníkům z celého světa,“ řekl Campbell Wilson, generální ředitel Air India.

Banner, který Air India používá na své homepage, avizuje novou éru po převzetí skupinou Tata Group (zdroj: airindia.in)

Podrobný plán s jasnými milníky obsahuje jednotlivé body, které mají Air India dovést ke stanovenému cíli. Plán tak počítá s výrazným rozšířením mezinárodních linek a rozšířením flotily. Jednotlivé produkty mají být přepracovány, společnost chce investovat do zavádění nových technologií a inovací. Počítá se s podporou talentů z oblasti technologií.

Air India se chce také výrazně profilovat na domácím trhu, na kterém plánuje zvýšit svůj tržní podíl ze současných 8 % až na 30 %. Nárůst podílu o téměř čtyřnásobek je velmi ambiciózní cíl a bude znamenat zahájení souboje s nízkonákladovými aeroliniemi, které v posledních dvaceti letech ovládly domácí trh.

Plán počítá s tím, že provedené změny přivedou Air India na cestu trvalého růstu a ziskovosti. Plán byl připraven na základě rozsáhlé zpětné vazby zaměstnanců. Nyní se aerolinie chce soustředit na budování základních prvků, které by zajistily plánovaný růst.

Společnost Air India vloni v privatizačním řízení získala skupina Tata Group. Minulý týden Air India oznámila pronájem 25 letadel Airbus A320/A321neo a pěti Boeingů 777. Jedná se o první rozšíření flotily společnosti od spuštění privatizace.

Témata