Air France-KLM a Etihad Airways propojují své věrnostní programy

27.11.2023 22:16 - EvropaSkupina Air France-KLM a Etihad Airways dnes oznámily zahájení partnerství mezi svými věrnostními programy. Stalo se tak v návaznosti na memorandum o porozumění, které obě strany podepsaly v září letošního roku.

Členové věrnostních programu Flying Blue a Etihad Guest tak mohou získávat a využívat míle na letech společností Air France, KLM a Etihad Airways. V brzké době mají být zveřejněny vzájemné výhody pro elitní členy obou programů.

(foto: Etihad Airways)

V rámci rozšířeného partnerství mohou cestující všech tří zapojených společností nově využívat výhody na 60 nových code-sharových linkách.

K prohloubení partnerství došlo poté, co Air France začaly létat do Abú Dhabí, hlavního hubu Etihad Airways. Francouzský dopravce provozuje nově linku z Paříže do Abú Dhabí od konce října denně s letadly Boeing 787 Dreamliner.

Pro členy obou věrnostních programů se jedná o zajímavé rozšíření. Etihad Airways bude pro členy Flying Blue jedinou aerolinií z oblasti Perského zálivu, u které bude možné sbírat a utrácet míle. Naopak společnosti Air France a KLM budou pro členy Etihad Guest, který má devět milionů členů, největšími evropskými dopravci, u kterých budou moci využívat těchto výhod.

Témata