Air Canada obnoví sezónní linku do Budapešti

01.02.2022 - EvropaMezinárodní letiště v Budapešti oznámilo rozšíření letního letového řádu o pravidelné spojení s Kanadou. Letecká společnost Air Canada se totiž po pandemii Covid-19 vrátí do Budapešti, kam bude létat na sezónní lince z Toronta. Ta bude provozována od května do konce října třikrát týdně letouny Boeing 787-9 Dreamliner.

Obnovená linka Air Canada zajistí spojení maďarské metropole nejen s Kanadou, ale také s řadou severoamerických měst, ale i Karibikem a Střední Amerikou. Budapešťské letiště podle Balázse Bogátse, šéfa rozvoje linek, při návratu Air Canada úzce spolupracovalo také s Maďarskou centrálou cestovního ruchu.

Air Canada - Boeing 787 Dreamliner (foto: Budapest Airport)

Air Canada otevřela pravidelnou linku do Budapešti v roce 2016. Jednalo se o sezónní spojení, které bylo každým rokem obnovováno až do vypuknutí pandemie Covid-19 v roce 2020. Kvůli cestovním restrikcím linka nebyla během letních sezón 2021 a 2022 provozována. V předcovidové době byla linka operována dceřinou společností Air Canada Rouge, nyní jí bude létat samotná Air Canada.

Vedle sezónní linky do Toronta má budapešťské letiště potvrzeno také obnovení dálkových letů do New Yorku, na letiště J.F. Kennedyho. Od června bude linku opět provozovat svým Dreamlinerem polská letecká společnost LOT.

Témata