airBaltic spojí finské Tampere také s Amsterdamem

22.04.2022 - EvropaLotyšská společnost airBaltic již v prosinci loňského roku oznámila , že ve třetím největším finském městě Tampere s více než 240.000 obyvateli otevře od května letošního roku svoji základnu. Tampere je ovšem třetím největším finským městem jen administrativně, neboť po Helsinkách druhé největší finské město Espoo již prakticky srostlo s Helsinkami a městem Vantaa do jedné souvislé aglomerace.

V plánu má airBaltic zavést od začátku května přímé lety z Tampere do Frankfurtu, Kodaně, Mnichova, Osla a samozřejmě i Rigy. Všechny lety mají být provozovány 3x týdně. Navíc na letech do Kodaně a Osla dosáhla společnost airBaltic code share dohody s dopravcem SAS. Cestující z/do Tampere tak budou moci na obou významných základnách společnosti SAS pohodlně přestoupit na přípojné lety. Ty z Tampere nabízí také Finnair na své lince do Helsinek, kterou 1x denně obsluhuje Embraery E190 pro Finnair společnost Nordic Regional Airlines. Další alternativou je 175km dlouhá cesta po dálnici přímo na nejrušnější finské letiště Helsinky-Vantaa, které je z Tampere vzdáleno jen necelé 2 hodiny jízdy. airBaltic plánuje z Tampere ještě nabídnout sezónně i 2 lety týdně do Malagy a na Rhodos.

Před květnovým příchodem dopravce airBaltic místní letiště Tampere–Pirkkala obsluhuje pouze zmiňovanou linkou 1x denně do Helsinek Finnair, Ryanair létá z Tampere 2x týdně do Londýna-Stanstedu. Nová základna je pro letiště Tampere–Pirkkala významnou vzpruhou, neboť i před pandemií měly počty odbavených cestujících sestupný trend a držely se těsně nad 200.000 odbavenými cestujícími ročně.

Dnes navíc přichází airBaltic s tiskovým oznámením, že nabídku přímých letů z Tampere ještě rozšíří od června také o Amsterdam, kam plánuje létat Airbusem A220-300 od 1.6.2022 celkem 2x týdně. Cena jednosměrné letenky má podle dopravce začínat na 59 euro.

Airbus A220-300 dopravce Air Baltic, červenec 2017 (autor: Alf van Beem, Wikimedia Commons)

Témata