Novinky letního letového řádu Air Baltic

30.01.2014 - EvropaDvě nové destinace přichystal Air Baltic pro svůj letní letový řád Air Baltic. Od 14. dubna bude společnost opět létat z Rigy do Göteborgu. Linka bude provozována čtyřikrát týdně letouny Dash Q400. Air Baltic naposledy létal tuto linku v dubnu 2011. Druhým novým cílem na mapě linek lotyšského dopravce bude Palma de Mallorca. Novou sezónní linku z Rigy bude společnost provozovat od 1. června jednou týdně letounem Boeing 737-300.

Air Baltic - Bombardier Dash 8 Q400NextGen
Air Baltic - Bombardier Dash Q400NextGen (foto: Air Baltic)

Naopak v letním období Air Baltic již nepočítá od 9. února s lety do Kaunasu. Kvůli nízké poptávce společnost ukončuje lety z Rigy do tohoto litevského města, které jsou provozovány nyní třikrát týdně letouny Dash Q400. Kvůli nižšímu zájmu v loňském roce společnost letos nepočítá se sezónní linkou z Rigy na letiště Hévíz-Balaton v Maďarsku. Linka byla vloni provozována jednou týdně letounem Dash Q400.

Letní letový řád Air Baltic rovněž přináší navýšení letů na řadě linek. Pro nás je zajímavé zvýšení frekvence ze čtyř na šest letů týdně na lince z Rigy do Prahy. Společnost rovněž bude častěji létat do Amsterdamu, Athén, Kodaně, Larnaky, Palangy, Říma, Vídně a na Maltu. Na řadě dalších linek bude nasazován větší Boeing 737-500 na místo letounů Dash Q400.

Air Baltic - Boeing 737-500
Air Baltic má ve své flotile rovněž letouny Boeing 737-300 a Boeing 737-500 (foto: Air Baltic)

Naopak nejvýraznější redukci čeká linku z Rigy do Bergenu, na které lotyšský dopravce sníží počet letů týdně ze šesti na dva. Snížení frekvence letů rovněž čeká linky do Bari, Istanbulu-Sabiha Gökçen, Kaliningradu, Oděsy, Stavangeru a Tel Avivu.

Témata