Air Arabia začne létat do Bělehradu

13.01.2019 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie Air Arabia oznámila zahájení letů do srbského hlavního města. Nová linka Šardžá – Bělehrad bude provozována od 28. června 2019 čtyřikrát týdně letounem Airbus A320 pro 168 cestujících. Blízkovýchodní dopravce již zahájil prodej letenek na novou linku.

Air Arabia - Airbus A320 (foto: Air Arabia)

Poslední novou evropskou destinací Air Arabia je Praha, kam společnost zahájila lety 11. prosince 2018. Linka do Prahy je provozována ze Šardžá pětkrát týdně Airbusem A320.

Šardžá je hlavním městem poměrně konzervativního stejnojmenného emirátu. Město leží v těsném sousedství Dubaje, s niž a se sousedním Adžmánem tvoří velkou aglomeraci. S 1,4 miliony obyvatel je Šardžá třetím největším městem ve Spojených arabských emirátech.

Společnost Air Arabia má svou hlavní základnu na mezinárodním letišti v Šardžá. Dále aerolinie provozuje lety z Rás al-Chajma a prostřednictvím svých poboček také z Alexandrie v Egyptě a Marrákeše v Maroku.

Bělehrad má v současnosti pravidelné letecké spojení se dvěma cíli ve Spojených arabských emirátech. Do Dubaje létá pětkrát týdně nízkonákladová společnost Flydubai a s Abú Dhabí zajišťují denní spojení Etihad Airways.

Štítky