Air Arabia zahájila lety z Šardžá do Prahy

12.12.2018 - Česká republikaNízkonákladová společnost Air Arabia včera slavnostně zahájila pravidelné lety do Prahy. Airbus A320 (A6-AOS) dosedl na dráhu ruzyňského letiště v 11:24 po více než šestihodinovém letu ze Šardžá. Praha tak získala pravidelné letecké spojení s další destinací ve Spojených arabských emirátech.

(foto: Letiště Praha)

Nová linka je provozována pětkrát týdne vždy v úterý, středu, čtvrtek, sobotu a neděli. V úterý a v neděli budou lety ze Šardžá vypravovány v 7:35 ráno s příletem do Prahy v 11:20 dopoledne. Zpáteční lety pak budou Prahu opouštět ve 12:00 s příletem do Šardžá ve 21:00 místního času. Ve středu, čtvrtek a sobotu budou lety ze Šardžá startovat v 15:35 s příletem do Prahy v 19:20. Zpáteční lety budou z Prahy odlétat ve 21:05 a přistávat v Šardžá druhý den ráno v 06:05 místního času.

(foto: Letiště Praha)

Město Šardžá, které leží severně od Dubaje, je s 1,4 milionem obyvatel, třetím největším městem ve Spojených arabských emirátech. Přestože Šardžá zůstává ve stínu slavnějšího Dubaje, tvoří s ním a sousedním Adžmánem jednu velkou aglomeraci. Samotný emirát Šardžá je silně konzervativní, platí zde až na několik výjimek zákaz prodeje a konzumace alkoholu či zákon upravující vhodnost oblékání.

Mezinárodní letiště v Šardžá je hlavní základnou Air Arabia, která nabízí pravidelné lety do více než sedmdesátky destinací. Vedle této aerolinie využívají toto letiště další dopravci zejména z arabských zemí, Indie a Pákistánu. Po flydubai je Air Arabia druhou největší nízkonákladovou aerolinií v arabském světě. Na rozdíl od konkurenta z Dubaje má společnost pobočky v dalších zemích, a to v Maroku a v Egyptě. Air Arabia v současnosti provozuje 53 letadel Airbus A320 v konfiguraci pro 168 cestujících. V příštím roce má být zahájena dodávka šesti objednaných letadel Airbus A321neo pro 215 cestujících.

(foto: Letiště Praha)

Témata