Air Arabia mají ve flotile první Airbus A321LR

16.04.2019 - Asie & AustrálieNízkonákladová společnost Air Arabia jako první blízkovýchodní aerolinie zařadila do své flotily Airbus A321LR. Letoun registrace A6-ATA v pondělí přeletěl z továrního letiště Finkenwerder u Hamburku do Šardžá ve Spojených arabských emirátech. Jedná se o první ze šesti A321LR, na jejichž dlouhodobém pronájmu se Air Arabia dohodla s americkou leasingovou společností Air Lease Corp.

První Airbus A321LR v barvách Air Arabia (foto: Air Arabia)

Dodaný Airbus A321LR nese nové livery, které společnost představila vloni na podzim. Jeho hlavními prvky jsou větší nápis Air Arabia na trupu a výraznější symbol racka na ocasu letadla. Airbusy A321LR budou u společnosti létat v konfiguraci pro 215 cestujících. Kabina letounu s novými sedačkami rovněž odráží změnu corporate identity.

Air Arabia nasadí A321LR jednak na linky s vyšší poptávkou, kde potřebuje navýšit kapacitu. Jde například o linky ze Šardžá do Džiddy, Káhiry či Rijádu. Dále, díky prodlouženému doletu bude moci společnost otevřít nové delší linky. Příkladem takové linky je spojení Šardžá s Kuala Lumpur, které Air Arabia bude létat denně od 1. července letouny A321LR.

Témata