AerCap zrušil objednávku na Boeingy 737 MAX

30.07.2020 - EvropaLeasingová společnost AerCap zrušila objednávku na 15 letadel Boeing 737 MAX. Irská firma v oznámení výsledku za druhé čtvrtletí uvedla, že se s Boeingem dohodla na restrukturalizaci svých objednávek letadel 737 MAX. Po této úpravě má AerCap stále objednáno 80 strojů Boeing 737 MAX a pět letadel tohoto typu již společnost převzala.

AerCap - Boeing 737 MAX 8 (foto: AerCap)

AerCap ve své zprávě uvedl, že některé pronájmy letadel 737 MAX byly již zrušeny kvůli zpožděním s návratem do provozu, přičemž o další dohody může v budoucnu ještě přijít. Firma dále uvedla, že pokud nájemci mají právo zrušit své kontrakty, má i AerCap právo zrušit odpovídající objednávky letadel.

V prvním pololetí letošního roku přišel Boeing podle amerického deníku The Seattle Times o objednávky na 805 letadel Boeing 737 MAX. Nejvýznamnější část zrušených objednávek připadá na leasingové společnosti. Naposledy začátkem tohoto měsíce leasingová společnost Avolon informovala, že zrušila objednávku na 27 strojů.

Boeingy 737 MAX byly celosvětově uzemněny v březnu 2019 po havárii letounu Ethiopian Airlines. Boeing očekává, že dodávky letadel 737 MAX budou obnoveny koncem letošního roku.

Témata