A380 poprvé přistane v Austrálii 11. listopadu

05.11.2005 - Asie & AustrálieJeden z testovacích letounů nového typu Airbus 380 se u protinožců představí již 11. listopadu. S největší pravděpodobností přistane v pozdních večerních hodinách toho dne v Brisbane. Zde stráví celý následující den a 13. listopadu bude brzy ráno přelétnut do Sydney. Další den opět brzy ráno bude následovat přelet do Melbourne. 15. listopadu se letadlo ještě jednou objeví v Brisbane. Austrálii pak opustí 16. listopadu opět v ranních hodinách a zamíří do Kuala Lumpuru.

Proces certifikace nového typu nebude ale přerušen ani v těchto dnech. Kromě toho bude na všech letištích, kde A380 přistane, prověřena jejich připravenost na tento nový obří letoun. A380 navštíví Austrálii na speciální přání Qantas Airways. Ty tento rok slaví 85. výročí vzniku, přičemž oslavy vyvrcholí právě ve dnech návštěvy A380. Stejně jako při premiérovém přistání na mezinárodním letišti ve Frankfurtu nad Mohanem, i v Austrálii je očekáván enormní zájem veřejnosti.

Vůbec prvním mimoevropským letištěm, kde se Airbus 380 objeví bude ale Singapur - Changi. Zde měl původně tento megaliner přistát již v úterý 8. listopadu. Jeho odlet bude ale vzhledem k neočekávané výměně dvou ze čtyř motorů zpožděn. Letoun tak v Singapuru přistane až v pátek 11. listopadu a stráví zde pouze několik hodin.

Štítky