100 let KLM se slavilo i na pražském letišti

08.10.2019 - Česká republikaLetecká společnost KLM Royal Dutch Airlines oslavila včera 100. narozeniny. Společnost byla založena 7. října 1919 osmi nizozemskými byznysmeny jako Koninklijke Luchtvaart Maatschappij (zkráceně KLM). Nizozemská aerolinie je tak nejstarší fungující aerolinií na světě. Provoz KLM se podařilo udržet i za 2. světové války, kdy aerolinie operovala v Karibiku.

Oslava 100 let KLM Royal Dutch Airlines na pražském letišti (foto: KLM)

Významné výročí KLM oslavily spolu se svými cestujícím a partnery na letištích, kam létají. Bylo tomu tak i na pražském ruzyňském letišti. Pro cestující odpoledního letu KL1356 z Prahy do Amsterdamu připravila společnost KLM ve spolupráci s Letištěm Praha překvapení. V gatu na ně čekalo občerstvení a slavnostní zakrojení narozeninového dortu, které se ujali zástupci pražského letiště, společnosti KLM i posádka letadla osobně.

Narozeninový dort k 100. výročí společnosti KLM (foto: KLM)

„Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines přesunula pravidelné lety na naše letiště ihned po jeho otevření v roce 1937 a patří tak k našim dlouhodobým a významným partnerům. Zejména v posledních deseti letech vidíme velký úspěch linky mezi Prahou a Amsterdamem, kde jsme zaznamenali nárůst počtu přepravených cestujících přibližně o 240 %. Přejeme, ať se KLM takto daří i minimálně dalších sto let,“ uvedl k výročí KLM Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Letoun společnosti KLM na ruzyňském letišti v roce 1947 (foto: KLM)

Témata