Zaměstnanci Brussels Airlines budou v pondělí stávkovat

19.12.2021 - EvropaCestující, kteří poletí zítra s Brussels Airlines, čekají komplikace. V pondělí 20. prosince v 5:00 má totiž začít stávka zaměstnanců, která bude trvat 24 hodin. Belgický dopravce již zrušil více než stovku letů včetně pondělního letu z Bruselu do Prahy a zpět. Na stávce se dohodly tři odborové organizace zastupující piloty a palubní personál. Stávkou chtějí odbory protestovat proti vysokému pracovnímu vytížení zaměstnanců.

Brussels Airlines - Airbus A330-300 (foto: Brussels Airlines)

„Opravdu nechceme způsobit cestujícím nepříjemnosti. Problém je na straně managementu. Musíme vyslat vzkaz mateřské společnosti v Německu,“ uvedl Olivier Van Camp, mluvčí odborové organizace SETCa. Stávka byla proto podle odborů oznámena s dostatečným předstihem, aby vedení Brussels Airlines mohlo přijmout nezbytná opatření a cestující si případně mohli najít náhradní spojení.

Odbory si vedle přetížení stěžují na nerovnoměrné odměňování a nedostatek respektu ze strany vedení firmy. Server Aviation24.be informoval o dopisu managementu odborům, ve kterém je upozornily, že budou muset nést finanční dopady stávky, které se odhadují na 2,5 milionů eur. To odbory považují za zastrašování, poněvadž stávku považují za legitimní.

Témata