Zajímavá letadla na Ruzyni v květnu 2002

15.07.2002 - Česká republikaChampagne Airlines - ATR-42
8. května přilétl na charterové lince francouzské společnosti Champagne Airlines letoun ATR-42 švýcarské aerolinie Farnair Switzerland. Stroj odlétl o tři dny později, mezitím byl odstaven na draze 04/22.
(Foto: Petr Popelář)

Bin Air - Swearingen SA226TC Metro II
10. května bylo možné zahlédnout na Ruzyni-jih stroj typu Swearingen SA226TC Metro II německé charterové společnosti Bin Air. Tento malý letoun je určen pro přepravu 18 cestujících a dříve byl hojně využíván commuterovými společnostmi v USA. (Foto: Petr Popelář)

SkyEurope Airlines - Embraer EMB-120
13. května zahájila pravidelné lety z Bratislavy nová nízkonákladová společnost SkyEurope Airlines ze Slovenska, která zabodovala zajímavými cenami: cena jednosměrné letenky začíná již na 990 Kč. Společnost provozuje zatím dva letouny typu Embraer EMB-120.
  (Foto: Petr Popelář)

Panair - Boeing 737-400
Letouny italské charterové společnosti Panair se objevily na Ruzyňském letišti v květnu několikrát. 13. května zde byl dvakrát Boeing 737-400 (EI-PAM), který přiletěl z Catanie. Letoun byl pronajat od ILFC a u společnosti létá od prosince minulého roku. (Foto: Petr Popelář)

Francouzské vojenské letectvo - CASA CN235
Náš server se věnuje civilní letecké dopravě, na Ruzyni však čas od času přistane i vojenský dopravní letoun. Pokud se jedná o zajímavý typ není důvodu o tom neinformovat. V květnu několikrát zde učinil technické mezipřistání stroj CASA CN235 francouzského vojenského letectva. (Foto: Petr Popelář)

Štítky