Z Bulgarian Air Charter se stal European Air Charter

06.05.2021 - EvropaBulharská letecká společnost Bulgarian Air Charter po 21 letech od svého založení mění svůj název na European Air Charter. Po formální změně názvu firmy v lednu dochází nyní k rebrandingu i samotné značky aerolinie. „Nový název je jasným závazkem k evropskému trhu, kterému s péčí sloužíme,“ uvedl šéf společnosti Apik Garabedian.

European Air Charter - Airbus A320 (zdroj: euaircharter.com)

European Air Charter provozuje lety do více než 50 destinací v Evropě a na Blízkém Východě. Tradičně se aerolinie zaměřovala na přepravu turistů na dovolenou do bulharské Varny a Burgasu. Společnost však stále častěji zajišťuje lety pro cestovní kanceláře také do dovolenkových destinací v dalších zemích.

Společnost byla založena v roce 2000 jako Bulgarian Air Charter. Aerolinie je známá i z pražského ruzyňského letiště, když v posledních letech pravidelně zajišťovala pro vybrané cestovní kanceláře lety do Burgasu. Od svého založení přepravily European Air Charter více než 8,4 milionu cestujících. V současnosti provozují šest letadel Airbus A320 a osm strojů McDonnell Douglas MD-82.

Štítky